Trefl Sopot

sport w naszym mieście

Trefl Sopot

Postprzez Admin » 25 lut 2009, 17:35

Tej drużyny chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, czterokrotny zdobywca Pucharu Polski (2000, 2001, 2006, 2008). W sezonie 2008/09 drużyna zmeiniła nazwę Prokom Trefl Sopot zastąpiła nowa nazwa: Asseco Prokom Sopot.

Temat specjalnie utworzony dla wszystkich fanów drużyny z kurortu.
Admin
Site Admin

Re: Asseco Prokom Sopot

Postprzez saw20 » 13 kwi 2009, 10:43

Już w środę decydujący mecz w PO'ach.
saw20

Postprzez saw20 » 13 kwi 2009, 21:52

mecz został przesunięty na piątek ze względu a żałobę ogłoszoną przez Prezydenta RP.
saw20

Postprzez Admin » 25 lip 2011, 11:29

Zmieniam nazwę tematu na Trefl Sopot
Admin
Site Admin

Re: Trefl Sopot

Postprzez mateusz » 25 cze 2013, 00:34

Darius Maskoliunas znowu w Sopocie!

Nowym trenerem koszykarzy Trefla został Darius Maskoliunas. Litwin po ośmiu latach od zakończenia kariery zawodniczej wraca do Sopotu w roli szkoleniowca pierwszej drużyny.
- Podpisanie kontraktu z Dariusem Maskoliunasem latem 1999 roku było jednym z najważniejszych momentów w historii sopockiej koszykówki. Pozyskanie kapitana najlepszej klubowej drużyny w Europie było początkiem pięknego okresu, w którym z sezonu na sezon poprawialiśmy swój wynik w polskiej ekstraklasie, aż w końcu w 2004 roku zdobyliśmy upragnione mistrzostwo Polski – wspomina Kazimierz Wierzbicki, właściciel Trefla Sopot.

Popularny „Moska” rozegrał w Sopocie sześć sezonów, z trzymiesięczną przerwą w sezonie 2003/04. Jako zawodnik wywalczył z Treflem pięć medali mistrzostw Polski - dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy, dwukrotnie zdobył także Puchar Polski. W europejskich pucharach pomógł zespołowi awansować do fazy Top16 Euroligi, finału Pucharu Mistrzów FIBA, a także dwa razy do ćwierćfinału Pucharu Koraca. Po wywalczeniu drugiego mistrzostwa Polski, w sezonie 2004/05 zakończył karierę zawodniczą. Nowy trener Trefla w swojej kolekcji ma także brązowy medal olimpijski, pięć tytułów mistrza Litwy oraz triumf w Eurolidze w 1999 roku.

O zatrudnieniu Maskoliunasa w Sopocie zadecydowała jednak przede wszystkim jego dotychczasowa kariera trenerska. Przez ostatnie lata pracował w dwóch najsilniejszych i najbardziej utytułowanych litewskich klubach, Żalgiris Kowno i Lietuvos Rytas Wilno, w obu w roli asystenta, a następnie pierwszego trenera. W 2012 roku z drużyną juniorów z Wilna wygrał prestiżowy turniej dla młodych zawodników, organizowany rokrocznie przy okazji Final Four Euroligi. Obecnie jest członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Litwy, która wystąpi na wrześniowych Mistrzostwach Europy w Słowenii.

- Zawsze powtarzałem, że Sopot to mój drugi dom i mimo upływu czasu wciąż mam tu wielu przyjaciół, z którymi utrzymuję kontakt – powiedział Darius Maskoliunas - Przez ostatnie lata z dużą sympatią obserwowałem sukcesy odnoszone przez Trefla. Kiedy prezes Andrzej Dolny złożył mi propozycję pracy w roli trenera, nie zastanawiałem się zbyt długo i po ustaleniu koniecznych szczegółów byłem gotów do zawarcia umowy. Pamiętam, że kiedy przybyłem tu 14 lat temu, rozpoczęliśmy wspólną drogę, która doprowadziła nas aż do Euroligi. Teraz, już jako trener, znów czuję, że może to być początek czegoś wielkiego.
Kontrakt z Dariusem Maskoliunasem został podpisany na jeden sezon.
mateusz

Postprzez mateusz » 04 lip 2013, 10:22

Paweł Leończyk w Treflu

Nowym graczem drużyny Trefl Sopot został Paweł Leończyk, który może występować na pozycji silnego skrzydłowego oraz środkowego. Kontrakt z graczem będzie obowiązywał przez najbliższe dwa lata.
- Od wielu sezonów obserwujemy postępy jakie Paweł Leończyk robi w rozgrywkach polskiej ligi, a szczególne wrażenie zrobiła na nas jego postawa w ostatnich play-off. Niewątpliwie przyczynił się do zdobycia medalu przez AZS. Jego walory defensywne, zaangażowanie i umiejętności gry podkoszowej wpisują się w koncepcję gry zespołu, który budujemy na nowy sezon – powiedział prezes Trefla Sopot, Andrzej Dolny.

Paweł Leończyk ma 26 lat i 202 cm wzrostu. W ekstraklasie debiutował już w wieku 17 lat w drużynie Spójni Stargard Szczeciński. Występował także w zespołach Polpharmy Starogard Gdański, PGE Turowa Zgorzelec i Energi Czarnych Słupsk. Ostatni sezon spędził w Koszalinie, w drużynie AZS, z którą wywalczył brązowy medal oraz awansował do finału rozgrywek o Puchar Polski.
Był to dla niego prawdopodobnie najlepszy sezon w karierze. W 41 meczach zeszłego sezonu wychodził na parkiet w pierwszej piątce i spędzał na nim średnio po 23 minuty. W tym czasie notował średnio 10,6 punktów przy świetnej skuteczności 62% w rzutach z gry. Aktywnie włączał się w walkę na tablicach, gdzie notował średnio 4,5 zbiórki, w tym prawie dwie pod koszem rywali.
Nowy zawodnik Trefla jest na tyle silny i waleczny, że w warunkach polskiej ligi doskonale radzi sobie grając na pozycji środkowego, a jednocześnie na tyle mobilny
i dobrze wyszkolony techniczne, że może występować także na pozycji silnego skrzydłowego. W koszykówce nastawionej na twardą defensywę i szybką grę w ataku preferowaną przez trenera Maskoliunasa, jego wszechstronność będzie sporym atutem.

Sopoccy kibice zapewne doskonale pamiętają tego zawodnika z ostatniego ćwierćfinału. To jego rzut w ostatnich sekundach trzeciego meczu dał AZS-owi jednopunktowe zwycięstwo nad Treflem. W meczach z naszą drużyną w play-off notował średnio 10,7 punktów oraz 9 zbiórek. Bez wątpienia był jednym
z kluczowych zawodników tej serii.

- Do podpisania kontraktu z Treflem przekonała mnie przede wszystkim rozmowa z trenerem Maskoliunasem, który bardzo konkretnie nakreślił mi jaką widzi dla mnie rolę w zespole. Zależało mi, aby trafić do klubu, w którym moja rola nie będzie ograniczała się tylko do biegania od kosza do kosza. Chcę grać w drużynie, w której będę aktywnie wykorzystywany, będę miał przydzielone zadania na boisku i będę miał wpływ na wynik spotkania. Trener przekonał mnie, że tak będzie w Treflu – powiedział Paweł Leończyk.

Paweł Leończyk.jpg
Paweł Leończyk.jpg (175.43 KiB) Przeglądane 32104 razy
mateusz

Postprzez mateusz » 19 lip 2013, 12:02

W nowym sezonie TBL zagrają następujące drużyny:
Anwil Włocławek, Asseco Prokom Gdynia, AZS Koszalin, Energa Czarni Słupsk, Jezioro Tarnobrzeg, Kotwica Kołobrzeg, PGE Turów Zgorzelec, Polpharma Starogard Gdański, Rosa Radom, Stelmet Zielona Góra oraz Trefl Sopot (nazwy zespołów z sezonu 2012/2013). Oraz zwycięzca I ligi WKS Śląsk Wrocław.
mateusz

Postprzez mateusz » 10 cze 2014, 14:11

Mamy brązowy medal. Trefl pokonał w decydującym meczu Rosę 76:56 i dzięki temu może cieszyć się z brązowego medalu Tauron Basket Ligi! Najlepszym strzelcem sopocian był Adam Waczyński z 17 punktami.
mateusz

Postprzez liki » 26 lip 2016, 20:33

To duży sukces:)
Odchudzasz się? Potrzebujesz jakie tabletki na odchudzanie ranking opinie 2017 forum?
liki

Postprzez witekk » 12 lis 2016, 20:51

Nie mogę doczekać się nowego sezonu...
witekk

Powrót do Sport