Czy trudno jest zostac pilotem?

Czy trudno jest zostac pilotem?

Postprzez remi » 14 mar 2018, 09:41

Orientujecie się jak trudno jest dosać się do szkoły lotniczej?
remi

Re: Czy trudno jest zostac pilotem?

Postprzez ipsor » 14 mar 2018, 10:53

remi napisał(a):Orientujecie się jak trudno jest dosać się do szkoły lotniczej?

Zalezy jakiej.Jesli idziesz do szkoły, która robi szkolenia na pilota śmigłowców, pilota turystycznego to nie jest tak bardzo trudno sie dostać.

Jesli jednak chcesz iśc na studia lotnicze to tutaj zaczynają się schodki.Jest bardzo wielu chętnych, Trzeba nie dosć,że dobrze zdać egzaminy maturalne to jeszcze trzeba przejść trudne testy sprawnościowe. Na tych testach odpada własnie bardzo duzo osób.
ipsor

Postprzez saw20 » 24 maja 2018, 12:15

Jak masz pieniądze to nie ma problemu. Jeżeli chcesz latać turystycznie to wystarczy licencja PPL - koszt praktyki i teori to ok. 30 000zł
Ścieżka na pilota liniowego jest bardziej skomplikowana i potrzeba już ok. 300 000zł ( cena za egzaminy i nalot).

Możesz poszukac lokalnych aeroklubów i tam popytać co i jak :) z Sopotu najbliżej jest do aeroklubu Gdańskiego w Pruszczu Gdańskim ;)
saw20

Postprzez cetaphil » 18 lip 2018, 09:52

Hej, jeżeli pieniądze u ciebie to nie problem i nie masz żadnej wady tzn. nie jesteś na nic chory, ponieważ piloci muszą być zdrowi jak ryby. Plus twoja wiedza geograficzna musi też być zadowalająca ;)
cetaphil

Postprzez Wioletta » 08 sie 2018, 11:45

Mój kuzyn robił licencje w Pruszczu Gdanskim :) tam bym uderzała
Wioletta

Postprzez endisto » 21 sie 2018, 15:51

Wymaga to albo bardzo dużych pieniędzy, albo bardzo zaawansowanych umiejętności i niezwykłej sprawności. Sam się tym kiedyś interesowałem, ale jednak nie mam ani jednego, ani drugiego. Dlatego zamiast tego musiałem skorzystać z innej ścieżki kariery i w sumie nie żałuję.
endisto

Powrót do Edukacja