SWPS: Dzień Mózgu bez cenzury

SWPS: Dzień Mózgu bez cenzury

Postprzez mateusz » 13 mar 2014, 00:53

Czy problemy z pamięcią mogą być początkiem choroby Alzheimera? Czym różni się mózg osób prawo- i leworęcznych? Dlaczego niektórzy są uzależnieni od hazardu? Przyjdź i dowiedz się podczas Dnia Mózgu w SWPS - zapraszają Koło Naukowe Empiria SWPS oraz Studenckie Koło Naukowe Homunculus z Uniwersytetu Gdańskiego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 marca 2014 r. w SWPS Sopot i na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

To już czwarta edycja Tygodnia Mózgu w Trójmieście. – Wykłady, warsztaty oraz pokazy laboratoryjne stanowią doskonałą okazję do zdobycia wiedzy o budowie i funkcjonowaniu mózgu, a także poznania warsztatu pracy neurobiologów, neurochirurgów i psychologów – mówi Beata Błażejewicz, prezes Koła Naukowego Empiria SWPS, organizatorka Dnia Mózgu w SWPS Sopot.

W ramach obchodów Dnia Mózgu zaplanowano prelekcje specjalistów, którzy opowiedzą o tym, czy geny odpowiadają za leworęczność oraz co skutkuje wykształceniem dominacji jednej z rąk (dr Małgorzata Gut), dlaczego mężczyźni są bardziej podatni na uzależnienie od gier oraz jak wyglądają psychologiczne mechanizmy i procesy mózgowe osoby uzależnionej od hazardu (dr Jacek Buczny). Na jednym z wykładów dowiemy się, jakie mechanizmy mózgowe pozwalają ludziom wczuwać się w sytuację drugiej osoby a także, dlaczego niektórzy ludzie mają problemy z empatią i co może być tego mózgowym podłożem (mgr Ewa Międzobrodzka). Natomiast dr Ewa Narożańska wyjaśni, jakie symptomy i zaburzenia pamięci mogą być niepokojące oraz kiedy warto zgłosić się do specjalisty.

Warsztaty w SWPS będą dotyczyły różnych powiązań między wiedzą o mózgu oraz kreatywnością, nowymi technologiami, spożywaniem alkoholu, architekturą, chorobą Parkinsona i zaburzeniami rozwijającego się mózgu – dodaje Beata Błażejewicz. Dla wszystkich, którzy mają pomysł, jak powinien wyglądać mózg przyszłości, organizatorzy przygotowali konkurs, wystarczy opisać lub narysować wizję umysłu przyszłości, aby wziąć udział w konkursie. Najciekawsze pomysły zostaną opublikowane na portalu popularnonaukowym Badania.net oraz nagrodzone książkami.
mateusz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 04 cze 2013, 19:30

Powrót do Edukacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron