80. stypendiów Fundacji EFC

80. stypendiów Fundacji EFC

Postprzez mateusz » 12 lip 2014, 10:07

Znamy nazwiska 80. Stypendystów, którzy w tym roku, dołączą do programu stypendialnego Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC „Marzenie o Nauce”. Kolejni młodzi ludzie z terenów wiejskich dostali możliwość edukacji w najlepszych liceach w Polsce. Sześcioro z nich rozpocznie naukę w województwie pomorskim.

Po dwóch etapach rekrutacji do programu, procesie przyjęcia do wyznaczonych liceów oraz wielu rozmowach Koordynatorów EFC z Kandydatami do stypendium, zakończyliśmy piątą edycję rekrutacji do programu „Marzenie o Nauce”. Niedługo rozpoczniemy 3-letnią współpracę z nowymi Stypendystami, którzy poprzez program stypendialny zyskają, nie tylko solidną edukację, ale i kompleksowe wsparcie w rozwoju umiejętności i osobowości.
W całej Polsce w programie uczestniczy 240. licealistów, wśród nich 80. to tegoroczni maturzyści – pierwsi absolwenci „Marzenia o Nauce”. W wyniku piątej edycji naboru, do programu dołączy kolejnych 80 młodych osób.

Fundacja EFC zapewnia młodzieży znacznie więcej niż wsparcie materialne w postaci zakwaterowania, wyżywienia i pomocy naukowych – dzięki indywidualnemu spojrzeniu, na każdego ze Stypendystów, mamy możliwość wydobycia z nich unikalnych talentów i uwydatnienia ambitnych osobowości. Nasi Stypendyści, poza nauką w liceach, realizują się także jako wolontariusze, sportowcy, artyści, naukowcy, czy pisarze. Wielu z nich ma już realne osiągnięcia w tych dziedzinach. Stypendyści uczęszczają na zajęcia dodatkowe, uczą się języków obcych, biorą udział w warsztatach, spotkaniach z inspirującymi postaciami, letnich i zimowych wyjazdach.

W tym roku naukę w liceach zakończyli pierwsi absolwenci programu stypendialnego „Marzenie o Nauce” - Fundację EFC opuszcza 80. przyszłych studentów, w tym dziewięcioro w woj. pomorskim. Wielu z nich nie musiało zdawać egzaminów na wyższe uczelnie – dzięki osiągnięciom na olimpiadach przedmiotowych, mają zapewnione indeksy na wybrane przez siebie kierunki. Pozostali czują się przygotowani do zmagań o miejsce na wymarzonych uczelniach.

Szkoły, w których naukę rozpoczną nowi Stypendyści to najlepsze licea w Polsce. W województwie pomorskim są to: III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni oraz V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku. W rankingu najlepszych liceów w kraju opublikowanym przez miesięcznik Perspektywy, w pierwszej dziesiątce znalazło się 8 szkół, z którymi współpracuje Fundacja EFC.
mateusz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 04 cze 2013, 19:30


Powrót do Edukacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron